Kdy koupit matraci


Matrace by se měla vyměnit po 5 až 10 letech užívání, kdy většina z nich ztrácí původní vlastnosti. V prvé řadě je ale potřeba matrace vyměnit vždy, pokud se Vám nespí dobře. Vaše tělo Vám dá jasný signál, že spíte na nevyhovující matraci.
Probouzíte-li se ráno se ztuhlými a bolavými končetinami, budíte-li se uprostřed noci vinou nepohodlí, zamyslete se nad stavem své matrace.
Matrace není na doživotí. Narůstající počet lidí, kteří mají problémy se spaním, trpí alergiemi, bolestmi zad a kloubů, jasně signalizuje, že kvalita spánku je závislá na kvalitě matrace. Nevyhovující a opotřebované matrace tyto problémy dále zhoršují.

Jak poznat důsledky nekvalitního spánku?


Krátkodobé důsledky spaní na špatné matraci jsou brzy pozorovatelné:

Dlouhodobé důsledky spaní na špatné matrace se projeví po týdnech až měsících užívání:

Co ovlivňuje životnost matrace


Životnost matce je dána zejména kvalitou použitých materiálů, jako je hustota pěn či typ potahového materiálu. Důležitým faktorem je výška matrace. Položme si společně několik otázek, pravdivá odpověď už je na Vás.

Jak intenzivně matraci používáte?


Pokud na matrace denně spíte, díváte se na televizi, čtete, cvičíte, používáte ji místo pohovky apod., ztrácí svoje vlastnosti velice rychle.

Jak se o matraci staráte?


I o matraci se musí člověk pravidelně starat. Každou noc lidské tělo vyloučí cca 0,3l potu, přičemž většinu absorbuje matrace. Každou noc z nás odpadají lupy a odumřelé kožní buňky. Ty se společně i jednotlivě stávají ideálním prostředím pro rozmnožení bakterií, roztočů a virů.
Matrace, kterou používáte 10 let obsahuje až 2 miliony prachových roztočů.
Z tohoto důvodu je potřeba matraci pravidelně větrat a luxovat. Pokud tak činit nebudete, matraci musíte vyměnit mnohem dříve.

Neokrádejte se o zdraví


(Ne)kvalitní spánek silně ovlivňuje Váš osobní i profesní život. Plní energie dokážete mnohem rychleji pracovat, logicky uvažovat a jste fyzicky přitažlivější. Stejně tak zdravý má zdravý spánek prokazatelně vliv na Vaši náladu, nová matrace zapříčiní konec depresím. Zdravý spánek je zkrátka základ!
Věřte, že včasná investice do nové matrace je tou nejlepší investicí do Vašeho zdraví!